Podstrona: Sukces studentów Koła Naukowego Machine Learning / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Sukces studentów Koła Naukowego Machine Learning

2022-01-27 , red.  Ewa Rejwer-Kosińska
Od lewej: P. Krawiec, S. Jasina, P. Gronkiewicz, H. Mazur,

Studenci z Koła Naukowego Machine Learning działającego na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej – Patryk Gronkiewicz, Sławomir Jasina, Piotr Krawiec i Hubert Mazur (zespół „Log-Normal People”), zdobyli 2. miejsce w kategorii AI w konkursie programistyczno-robotycznym BITEhack, organizowanym przez Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków.

Czwarta edycja konkursu odbyła się 15–16 stycznia br. w Klubie Studio Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

BITEhack to konkurs skierowany do studentów. Wydarzenie zakłada wykonanie projektu o zadanej tematyce w ciągu 24 godzin, w zespołach maksymalnie czteroosobowych. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 120 osób, które zmierzyły się w trzech kategoriach: klasycznej, robotycznej oraz AI. Tematyka konkursu w kategorii AI dotyczyła „wykrywania i korekty negatywnych emocji oraz zachowań w sieci”. Zdobyte przez studentów z Koła Naukowego Machine Learning miejsce na podium oznacza, że stworzony przez nich prototyp aplikacji ma potencjał komercyjny.

Serdecznie gratulujemy!!!