Podstrona: Zawody wspinaczkowe Clip’n’climb / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zawody wspinaczkowe Clip’n’climb

2021-12-29 , red.  Karol Kadyjewski
kategoria: Sport
Medale dla uczestników zawodów,

19 grudnia br. odbyła się kolejna edycja zawodów wspinaczkowych Clip’n’climb. Organizatorem wydarzenia był Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PRz, a areną zmagań ściana wspinaczkowa Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Zawody były adresowane do szerokiego grona zawodników. W rywalizacji mogli wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Najmłodszy uczestnik miał 6 lat, a wśród seniorów można było spotkać zawodników z ponad 20-letnim stażem wspinaczkowym. Na potrzeby zawodów na ściance zostało wytyczonych aż dwadzieścia dróg wspinaczkowych o różnych poziomach trudności. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem – w zmaganiach dzieci wzięło udział łącznie 45 zawodników, wśród seniorów  60. Na listach startowych znalazły się drużyny nie tylko z regionu, lecz także ze Śląska, Lublina czy Radomia.

Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom sportowy, a perfekcyjnie przygotowane drogi wspinaczkowe pozwoliły wyłonić tych najlepszych. Jedynym zawodnikiem, któremu udało się pokonać wszystkie przygotowane drogi, był Michał Pietrucha, były reprezentant sekcji wspinaczkowej AZS Politechniki Rzeszowskiej.

Wyniki rywalizacji

Wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

• skrzat – kobiety: Paulina Gil, KS Progress,
  • skrzat – mężczyźni: 1. Leon Krempa, GTW Akademia Wspinania, 2. Feliks Pietrzyk-Łojas, Rzeszowski Klub Wysokogórski, 3. Mikołaj Paszek,
  • krasnal – kobiety: Emilia Migacz, KS Progress, 2. Emilia Nowak, RKW, 3. Kornelia Wójtowicz, In Rock,
  • krasnal – mężczyźni: 1. Ignacy Sucharzewski, Skarpa Bytom, 2. Kruczek Szymon, 3. Tymon Kozłowski, Szkoła wspinania In Rock,
  • dzieci – kobiety: Emilia Gil, 2. Małgorzata Zacharska, Skarpa Bytom, 3. Zuzanna Sygulska,
  • dzieci – mężczyźni: 1. Antoni Gut, Skarpa Bytom, 2. Piotr Kijowski, RKW Rzeszów, 3. Fabian Filip, Klub Wspinaczka Wysokogórska,
  • młodzik – kobiety: Zosia Dobrzańska, Skarpa Bytom, 2. Natasza Borszcz, Skarpa Bytom, 3. Amelia Cesarz, KS Bytom/On-Sight Team,
  • młodzik – mężczyźni: 1. Wojciech Zacharski, Skarpa Bytom, 2. Mateusz Michalak, Skarpa, 3. Bartosz Surowiec,
  • junior młodszy – kobiety: 1. Aleksandra Zacharska, Skarpa Bytom, 2. Antonina Krawczyk,
  • junior młodszy – mężczyźni: 1. Aleksander Stec, Rkw Peron Baltoro,
  • junior – mężczyźni: 1. Mateusz Mączka, Rzeszowski Klub Wysokogórski,
  • senior – kobiety: 1. Renata Kozłowska, CW Grota, 2. Katarzyna Frankowska, AZS Politechnika Rzeszowska, 3. Aleksandra Osiniak, RKW,
  • senior – mężczyźni: 1. Michał Pietrucha, 2. Adam Mosiejko, 3. Marcin Baranowski.